• TRANSFER TECHNOLOGII

Inkubator Innowacyjności 4.0. – nabór wniosków o dofinansowanie prac badawczych i przedwdrożeniowych

Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego po raz trzeci zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie prac badawczych i przedwdrożeniowych w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. W ramach konkursu możliwe jest uzyskanie wsparcia na realizację prac badawczo-rozwojowych i przedwdrożeniowych ukierunkowanych na zwiększenie potencjału rynkowego prowadzonych badań oraz na przyszłe skomercjalizowanie rezultatów prac badawczych. Nabór wniosków do konkursu trwa do 30 czerwca 2022 roku.

Nabór wniosków do konkursu trwa do 30 czerwca 2022 roku.

W ramach konkursu możliwe jest uzyskanie wsparcia na realizację prac badawczo-rozwojowych i przedwdrożeniowych ukierunkowanych na zwiększenie potencjału rynkowego prowadzonych badań oraz na przyszłe skomercjalizowanie rezultatów prac badawczych. Finansowaniem mogą zostać objęte projekty pracowników i zespołów badawczych UŁ, którzy chcą wdrożyć wyniki swoich prac badawczo-rozwojowych. Zaplanowane wydatki mają podnieść poziom gotowości wdrożeniowej rozwiązania i dostosować je do zapotrzebowania rynkowego.

Wnioski projektowe mogą obejmować pokrycie kosztów m.in. wynagrodzeń zespołu badawczego (maksymalnie 15% wartości projektu), zakupu materiałów oraz usług zewnętrznych niezbędnych do realizacji projektu. W ramach projektu możliwe jest również promowanie powstałych rozwiązań podczas wydarzeń branżowych skierowanych do przedsiębiorców lub podmiotów potencjalnie zainteresowanych wdrożeniem wyników badawczych.

Przewidywana średnia wartość projektu w bieżącej edycji konkursu to ok. 50 tys. zł netto. Okres realizacji projektu to około 6 miesięcy (maksymalnie do końca marca 2023 roku), więc konkurs jest dedykowany realizacji prac przedwdrożeniowych o zidentyfikowanym i wstępnie potwierdzonym potencjale aplikacyjnym.

Konkurs skierowany jest do przedstawicieli wszystkich dyscyplin naukowych realizujących użyteczne praktycznie prace badawcze, znajdujące zastosowanie w sferze gospodarczej lub społecznej.

Zachęcamy do zapoznania się dokumentacją konkursową znajdującą się na stronie Centrum Transferu Technologii UŁ

Przed złożeniem wniosku prosimy o jego konsultację z CTT UŁ w celu weryfikacji pomysłu w odniesieniu do założeń konkursowych.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami CTT UŁ, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz będą Państwa wspierać w procesie aplikacyjnym.

Materiał źródłowy: CTT UŁ; redakcja: Centrum Promocji UŁ