Centrum Transferu Technologii
pl gb
logo_centrum_transferu_technologii_ul_h_pl_rgb.jpg

ZAPYTANIE OFERTOWE

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie usługi informatycznej  polegającej na przeniesieniu autorskich projektów Zamawiającego na wersje cyfrowe gotowe do druku:

- konturów liter ze śladem kreślenia – 10

- modeli 3D klocków edukacyjnych wykonanych w programie AutoCAD -

- ulotki instruktażowej do zestawu klocków edukacyjnych w programie CorelDraw rysunków poszczególny modelów a następnie złożenie ich w celu uzyskania widoku poglądowego 2D klocka.

WIĘCEJ
logo_centrum_transferu_technologii_ul_h_pl_rgb.jpg

ZAPYTANIE OFERTOWE

Przedmiotem zapytania jes wykonanie usługi produkcji prototypu 150 zestawów klocków wg. autorskiego projektu. W każdym zestawie  są 52 klocki z drewna bukowego o wymiarach 4x4x2 cm, frezowane dwustronnie: frez półłuk,  o szerokości 10 mm i głębokość 3mm, frezy zalewane farbą akrylową certyfikowaną, klocki nielakierowane, polerowane. Usługa obejmuje: produkcję 150 zestawów klocków wg. projektu pakowanych zestawami.


WIĘCEJ
logo_centrum_transferu_technologii_ul_h_pl_rgb.jpg

Nowy Regulamin zarządzania prawami autorskimi na UŁ

Uchwałą nr 674 Senatu Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 24.02.2020 obowiązuje nowy Regulamin zarządzania prawami autorskimi, prawami pokrewnymi i prawami własności przemysłowej oraz zasad komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych Uniwersytetu Łódzkiego. Zapraszamy do zapoznania sie z obowiązującym regulaminem oraz załącznikami. Regulamin znajdą Państwo w zakładce dla Naukowców na naszej stronie oraz pod linkiem

Regulamin zarządzania prawami autorskimi na UŁ

logo_centrum_transferu_technologii_ul_h_pl_rgb.jpg

GRANTY NA PRACE PRZEDWDROŻENIOWE - w ramach programu Inkubator Innowacyjności 2.0 zapraszamy naukowców, zespoły badawcze Uniwersytetu Łódzkiego do udziału w Konkursie, który  ma na celu dofinansowanie prac przedwdrożeniowych, w tym dodatkowych testów laboratoryjnych lub dostosowania wynalazku/rozwiązania do potrzeb zainteresowanego nabywcy. Nabór wniosków o objęcie wsparciem do konkursu odbywać się będzie w trybie ciągłym, ale nie później niż do 10 czerwca 2019 roku.


 
 
WIĘCEJ
mlodziwlodzi.png

Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Startup

MŁODZI W ŁODZI  OGŁASZAJĄ START WYBORACH!

do konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup”

Rekrutacja do konkursu będzie prowadzona do 31 marca 2019 r.

 
 
WIĘCEJ
ul.png

Współpraca Wydziału Chemii z Podmiotami Gospodarczymi

 

W ramach współpracy pracowników naukowych z przedsiębiorcami, na wydziale Chemii powstała nowa oferta  dotycząca  możliwość przeprowadzenia analiz  fizyko-chemicznych.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.

WIĘCEJ
ii_fotcpul.jpg

UŁ na Międzynarodowch Targach Wynalazczości i Projektowania KIDE 2018 w Kaohsiung (Tajwan)

Innowacyjna metoda recyklingu blistrów farmacetuycznych opracowana przez naukowców z UŁ, została doceniona na Międzynarodowych Targi Wynalazczości i Projektowania KIDE 2018.

WIĘCEJ
wold-bank.jpg

Eksperci Banku Światowego na UŁ

Lean Launch Process for Academic Technology Commercialization to tytuł warsztatów współorganizowanych przez Bank Światowy i Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w drugiej połowie stycznia na UŁ. Celem warsztatów było wsparcie zespołów badawczych w zwiększeniu potencjału realizowanych prac badawczo-rozwojowych poprzez rozszerzenie ich praktycznego zastosowania oraz współpracę z sektorem komercyjnym.

WIĘCEJ
ii_fotcpul.jpg

Międzynarodowe Targi Wynalazczości Croatia Innova 2018

W ramach realizowanego projektu Inkubator Innowacyjności + naukowcy Uniwersytetu Łódzkiego przy wsparciu Centrum Transferu Technologii UŁ uczestniczyli w  43. Edycji Międzynarodowych Targów Wynalazczości INOVA CROATIA. Uniwersytet Łódzki otrzymał prestiżową nagrodę za wynalazek w dziedzinie ekologii. Wydarzenie to sprzyja współpracy między wynalazkami i przedsiębiorcami z różnych krajów.

WIĘCEJ
iiplus.png

Relaksacyjna strefa Oxy Cardio

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi otwarto zieloną relaksacyjną strefę Oxy Cardio, która powstała dzięki wspólnej pracy naukowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego i firmy PHU Dytrych a wszystko w ramach realizaowanego projektu Inkubator Innowacyjności +.  Autorami projektu są dr hab. Zdzisława Romanowska  - Duda, prof. UŁ oraz Witold Dytrych.

WIĘCEJ
la-pine.jpg

Concours Lepine 2018

Na targach wynalazczości w Paryżu, które  odbyły się na przełomie kwietnia i maja 2018 r.wynalazek BioKer, opracowany  w  Katedrze Ekologii Stosowanej, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego przez mgr Pawła Jarosiewicza i prof. Macieja Zalewskiego, otrzymał złoty medal.Obecnie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności +, koordynowanego przez Centrum Transferu Technologii UŁ, trwają prace nad optymalizacją wynalazku z 2017 roku. 

wold-bank.jpg

Wizyta Gościa z Banku Światowego

Pod koniec października  pan Cristian Quijada Torres ekspert z Banku Światowego odwiedził CTT UŁ i Łódź. Do Łodzi przyjechał aby zobaczyć jak rozwijają się miasta, które nie jest stolicą metropolitalną i jak przebiegają w tych miastach zmiany.

WIĘCEJ
iiplus.png

III nabór wniosków w ramach Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych

Zapraszamy do składania wniosków do Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych projektu Inkubator Innowacyjności +. Zgłoszenia przyjmujemy do 31.10.2017 r.

WIĘCEJ
iiplus.png

II nabór wniosków w ramach Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych naukowców UŁ

Termin składania wniosków do CTT UŁ do 04.09.2017 do godziny 12.00.

Czekamy na Państwa zgłoszenia

WIĘCEJ
iiplus.png

Pierwsze projekty w ramach projektu Inkubator Innowacyjności + wybrane

Do I naboru Konkursu na dofinansowanie projektów przedwdrożeniowych zostało zgłoszonych 16 projektów w ramach Konsorcjum Projektu II+. Decyzją Komisji Inwestycyjnej 6 projektów na  otrzymało dofinansowanie, w tym jeden projekt z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

WIĘCEJ
ul_logo2.jpg

Uniwersytet Łódzki. Tu nie ma rzeczy niemożliwych

W poniedziałek 26.06.2017r w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes Łódzki ukazał się wywiad z Dyrektorem Centrum Transferu Technologii UŁ dr hab. Dariuszem Trzmielakiem, prof. UŁ oraz dr inż. Agnieszką Bulską, Brokerm Innowacji w CTT UŁ w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności +"


Zapraszamy do lektury

ictpi.png

Innovation and Development in the Asian Century

CTT UŁ jako członek Fellows Network IC2 UT zaprasza zainteresowanych do udziału w 16 Międzynarodowej konferencji Technology Policy and Innovation poświęconej Innovation and Development in the Asian Century. Konferencja odbędzie się 27-29 września 2017r. w Tajpej

Innovation and Development in the Asian Country

WIĘCEJ
1d-electrophoresis.jpg

EUREKA! GDP

W ramach konkursu EUREKA GDP! Odkrywamy polskie wynalazki zapraszamy do przeczytania wywiadu z naukowcami z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

 

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska


Wydział Chemii

1.jpg

Przełomowa metoda wykrywania gruźlicy

Łódzkie Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical opracowuje innowacyjną metodę diagnostyczną wykrywania gruźlicy. Nowa metoda ma być szybsza, dokładniejsza i tańsza czyli zgodna z zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami WHO. W tym projekcie, zostanie wykorzystane know–how badań prowadzonych wcześniej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

WIĘCEJ
1d-electrophoresis_2.jpg

Targi BioForum 2017

 W  dniach 17-18 maja 2017 w łódzkim Art_Inkubatorze , przy ul. Tymienieckiego 3 , odbędzie się tegoroczna edycja targów BioForum2017. Udział w tym wydarzeniu może pomóc wypromować badania naukowe, wynalazek czy osiągnięcia. Podczas wydarzenia istnieje mozliwość zaprezentowania swojego projektu lub zespołu na panelu Elevator Speech.

eureka.jpg

Wynalazki z UŁ w konkursie EUREKA! GDP

Pod koniec ubiegłego roku Uniwersytet Łódzki za pośrednictwem CTT UŁ zgłosił wynalazki trzech zespołów badawczych naszego Uniwersytetu do konkursku EUREKA! GDP Odkrywamy polskie wynalazki.

WIĘCEJ
apkafestiwal.png

Aplikacja dla LMF

 Studenci Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej naszego Uniwersytetu stworzyli aplikację na urzadzenia mobilne dla Light.Move.Festival - Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, który właśnie dzisiaj rozpoczyna się w naszym mieście.

Foto zasoby Light.Move.Festival

WIĘCEJ
logo_geneamed.png

GeneaMed walka z białaczką

 

Spółka GeneaMed wywodząca się z Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Łódzkiego patentuje nowe wykorzystanie dendrymerów

WIĘCEJ
Archiwum aktualności ›