iiplus.png

II nabór wniosków w ramach Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych naukowców UŁ

Termin składania wniosków do CTT UŁ do 04.09.2017 do godziny 12.00.

Czekamy na Państwa zgłoszenia

iiplus.png

Pierwsze projekty w ramach projektu Inkubator Innowacyjności + wybrane

Do I naboru Konkursu na dofinansowanie projektów przedwdrożeniowych zostało zgłoszonych 16 projektów w ramach Konsorcjum Projektu II+. Decyzją Komisji Inwestycyjnej 6 projektów na  otrzymało dofinansowanie, w tym jeden projekt z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

ul_logo2.jpg

Uniwersytet Łódzki. Tu nie ma rzeczy niemożliwych

W poniedziałek 26.06.2017r w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes Łódzki ukazał się wywiad z Dyrektorem Centrum Transferu Technologii UŁ dr hab. Dariuszem Trzmielakiem, prof. UŁ oraz dr inż. Agnieszką Bulską, Brokerm Innowacji w CTT UŁ w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności +"

Zapraszamy do lektury

ictpi.png

Innovation and Development in the Asian Century

CTT UŁ jako członek Fellows Network IC2 UT zaprasza zainteresowanych do udziału w 16 Międzynarodowej konferencji Technology Policy and Innovation poświęconej Innovation and Development in the Asian Century. Konferencja odbędzie się 27-29 września 2017r. w Tajpej

Innovation and Development in the Asian Country

1d-electrophoresis.jpg

EUREKA! GDP

W ramach konkursu EUREKA GDP! Odkrywamy polskie wynalazki zapraszamy do przeczytania wywiadu z naukowcami z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Chemii

Przełomowa metoda wykrywania gruźlicy

Łódzkie Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical opracowuje innowacyjną metodę diagnostyczną wykrywania gruźlicy. Nowa metoda ma być szybsza, dokładniejsza i tańsza czyli zgodna z zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami WHO. W tym projekcie, zostanie wykorzystane know–how badań prowadzonych wcześniej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

1d-electrophoresis_2.jpg

Targi BioForum 2017

W  dniach 17-18 maja 2017 w łódzkim Art_Inkubatorze , przy ul. Tymienieckiego 3 , odbędzie się tegoroczna edycja targów BioForum2017. Udział w tym wydarzeniu może pomóc wypromować badania naukowe, wynalazek czy osiągnięcia. Podczas wydarzenia istnieje mozliwość zaprezentowania swojego projektu lub zespołu na panelu Elevator Speech.

eureka.jpg

Wynalazki z UŁ w konkursie EUREKA! GDP

Pod koniec ubiegłego roku Uniwersytet Łódzki za pośrednictwem CTT UŁ zgłosił wynalazki trzech zespołów badawczych naszego Uniwersytetu do konkursku EUREKA! GDP Odkrywamy polskie wynalazki.

apkafestiwal.png

Aplikacja dla LMF

Studenci Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej naszego Uniwersytetu stworzyli aplikację na urzadzenia mobilne dla Light.Move.Festival - Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, który właśnie dzisiaj rozpoczyna się w naszym mieście.

Foto zasoby Light.Move.Festival

logo_geneamed.png

GeneaMed walka z białaczką

Spółka GeneaMed wywodząca się z Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Łódzkiego patentuje nowe wykorzystanie dendrymerów