Centrum Transferu Technologii
pl gb
iiplus.png

Relaksacyjna strefa Oxy Cardio

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi otwarto zieloną relaksacyjną strefę Oxy Cardio, która powstała dzięki wspólnej pracy naukowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego i firmy PHU Dytrych a wszystko w ramach realizaowanego projektu Inkubator Innowacyjności +.  Autorami projektu są dr hab. Zdzisława Romanowska  - Duda, prof. UŁ oraz Witold Dytrych.

WIĘCEJ
la-pine.jpg

Concours Lepine 2018

Na targach wynalazczości w Paryżu, które  odbyły się na przełomie kwietnia i maja 2018 r.wynalazek BioKer, opracowany  w  Katedrze Ekologii Stosowanej, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego przez mgr Pawła Jarosiewicza i prof. Macieja Zalewskiego, otrzymał złoty medal.Obecnie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności +, koordynowanego przez Centrum Transferu Technologii UŁ, trwają prace nad optymalizacją wynalazku z 2017 roku. 

grafika.jpg

innoSHARE MEETUPS

17 kwietnia 2018 w godzinach 17 - 20 w Fabryce Inżynierów XXI wieku Politechniki Łódzkiej, Stefanowskiego 1/15 odbędzie się wydarzenie innoSHARE MEETUPS. Zapraszamy

WIĘCEJ
wold-bank.jpg

Wizyta Gościa z Banku Światowego

Pod koniec października  pan Cristian Quijada Torres ekspert z Banku Światowego odwiedził CTT UŁ i Łódź. Do Łodzi przyjechał aby zobaczyć jak rozwijają się miasta, które nie jest stolicą metropolitalną i jak przebiegają w tych miastach zmiany.

WIĘCEJ
iiplus.png

III nabór wniosków w ramach Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych

Zapraszamy do składania wniosków do Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych projektu Inkubator Innowacyjności +. Zgłoszenia przyjmujemy do 31.10.2017 r.

WIĘCEJ
iiplus.png

II nabór wniosków w ramach Konkursu na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych naukowców UŁ

Termin składania wniosków do CTT UŁ do 04.09.2017 do godziny 12.00.

Czekamy na Państwa zgłoszenia

WIĘCEJ
iiplus.png

Pierwsze projekty w ramach projektu Inkubator Innowacyjności + wybrane

Do I naboru Konkursu na dofinansowanie projektów przedwdrożeniowych zostało zgłoszonych 16 projektów w ramach Konsorcjum Projektu II+. Decyzją Komisji Inwestycyjnej 6 projektów na  otrzymało dofinansowanie, w tym jeden projekt z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

WIĘCEJ
ul_logo2.jpg

Uniwersytet Łódzki. Tu nie ma rzeczy niemożliwych

W poniedziałek 26.06.2017r w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes Łódzki ukazał się wywiad z Dyrektorem Centrum Transferu Technologii UŁ dr hab. Dariuszem Trzmielakiem, prof. UŁ oraz dr inż. Agnieszką Bulską, Brokerm Innowacji w CTT UŁ w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności +"


Zapraszamy do lektury

ictpi.png

Innovation and Development in the Asian Century

CTT UŁ jako członek Fellows Network IC2 UT zaprasza zainteresowanych do udziału w 16 Międzynarodowej konferencji Technology Policy and Innovation poświęconej Innovation and Development in the Asian Century. Konferencja odbędzie się 27-29 września 2017r. w Tajpej

Innovation and Development in the Asian Country

WIĘCEJ
1d-electrophoresis.jpg

EUREKA! GDP

W ramach konkursu EUREKA GDP! Odkrywamy polskie wynalazki zapraszamy do przeczytania wywiadu z naukowcami z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

 

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska


Wydział Chemii

1.jpg

Przełomowa metoda wykrywania gruźlicy

Łódzkie Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical opracowuje innowacyjną metodę diagnostyczną wykrywania gruźlicy. Nowa metoda ma być szybsza, dokładniejsza i tańsza czyli zgodna z zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami WHO. W tym projekcie, zostanie wykorzystane know–how badań prowadzonych wcześniej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

WIĘCEJ
1d-electrophoresis_2.jpg

Targi BioForum 2017

 W  dniach 17-18 maja 2017 w łódzkim Art_Inkubatorze , przy ul. Tymienieckiego 3 , odbędzie się tegoroczna edycja targów BioForum2017. Udział w tym wydarzeniu może pomóc wypromować badania naukowe, wynalazek czy osiągnięcia. Podczas wydarzenia istnieje mozliwość zaprezentowania swojego projektu lub zespołu na panelu Elevator Speech.

eureka.jpg

Wynalazki z UŁ w konkursie EUREKA! GDP

Pod koniec ubiegłego roku Uniwersytet Łódzki za pośrednictwem CTT UŁ zgłosił wynalazki trzech zespołów badawczych naszego Uniwersytetu do konkursku EUREKA! GDP Odkrywamy polskie wynalazki.

WIĘCEJ
apkafestiwal.png

Aplikacja dla LMF

 Studenci Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej naszego Uniwersytetu stworzyli aplikację na urzadzenia mobilne dla Light.Move.Festival - Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła, który właśnie dzisiaj rozpoczyna się w naszym mieście.

Foto zasoby Light.Move.Festival

WIĘCEJ
logo_geneamed.png

GeneaMed walka z białaczką

 

Spółka GeneaMed wywodząca się z Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Łódzkiego patentuje nowe wykorzystanie dendrymerów

WIĘCEJ
Archiwum aktualności ›